Montáže a revize hromosvodů
Naše služby

Hromosvod je zařízení, které vytváří umělou vodivou cestu k přijetí a svedení bleskového výboje do země. Používá se jakožto ochrana budov a dalších objektů před poškozením tepelnými a mechanickými účinky blesku, tj. před jejich požárem nebo mechanickým poškozením. Hromosvody řadíme do systémů vnější ochrany před bleskem.

Každý hromosvod má tři hlavní části – jímací zařízení (jímač), svod a uzemnění.

Jímač zajišťuje zachycení blesku. Bývá umístěn nejčastěji na vrcholu chráněného objektu, výše než nejvýše umístěné části objektu, neboť blesk má tendenci zasáhnout nejvýše umístěné předměty. Svod je elektrický vodič, který vodivě spojuje jímač blesku s uzemněním. Bývá proveden nejčastěji ve formě charakteristických ocelových lan vedených svisle na vnějších stěnách objektu od střechy směrem k zemi. Uzemnění tvoří nejčastěji pásy ze zinkované oceli zakopané v zemi podél objektu.

Materiály v Česku nejvíce používané na jímací vedení, svody a uzemnění jsou:

 • žárově zinkovaná ocel (železo a zinek)
 • měď
 • slitiny hliníku, např. dural (hliník, hořčík, křemík)
 • nerezavějící ocel

zdroj: www.wikipedia.com

Naše společnost nabízí v oblasti hromosvodů kompletní služby – od projektu přes samotnou realizaci, revizi, po následný servis, který je velmi důležitý a není radno jej podcenit.


POPTAT ŠLUŽBY


Projekt

Na základě platných českých předpisů musí být každý hromosvod realizován dle projektové dokumentace vypracované autorizovaným projektantem se zohledněním místní situace.


Realizace

Realizaci dle projektové dokumentace smí provádět pouze certifikovaný technik s platným oprávnění. Při realizaci je nutné dodržet správný postup prací, aby hromosvod fungoval tak, jak má.


Revize

Revizní technik zkontroluje provedení, změří odpor jímací soustavy a pokud je vše v pořádku vystaví zprávu o revizi. Revizi je nutné opakovat každé čtyři roky.


Servis

Kromě pravidelných revizí je třeba se o hromosvod udržovat v dobrém technickém stavu. Pokud tomu tak není, představuje pro dům větší nebezpečí, nežli by hromosvod nebyl instalován vůbec.


GalerieReference


No more posts

Poptávkový formulář

V případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím tohoto poptávkového formuláře. Odpovíme vám vždy do 24 hodin.

  Jméno a příjmení

  Společnost

  Email

  Telefon

  Vaše zpráva

  Hledáte spolehlivého a stabilního partnera?

  Kontakt


  Lukáš Pařízek

  +420 725 584 064

  parizek@elmonto.cz

  Kde nás najdete?


  Strojnická 999/11
  Praha 7 – Holešovice
  170 00